Ortéza na tenisový loket

Ještě než si něco řekneme o ortéze na tenisový loket, tak by bylo vhodné zmínit co to vlastně tenisový loket je. Tenisový loket se projevuje bolestivostí svalových úponů přitahovačů prstů a ruky, které se objevují při jejich přetížení. Abyste trpěli bolestmi tenisového lokte, nemusíte hrát tenis. Více se o tenisovém lokti a jeho léčbě si přečtěte zde.

Tenisový loket

Tenisový loket (entezopatie, epicondylitis radialis humeri) ­ jedná se přetížení extenzorů zápěstí a prstů. Souvisí se sportovním a pracovním zatížením. V anamnéze nacházíme křečovitý úchop (práce na PC/práce s myší, tenis, aj.). Tenisový loket se projevuje bolestí při zátěži a stisku, otokem, zvýšeným napětím extenzorů zápěstí a ruky. U chronických lézí nacházíme spíše hypotrofii měkkých tkání. V mnoha případech je však tenisový loket sekundární. Jedná se o přenesené bolesti z oblasti paže, ramenního pletence, hrudní a krční páteře.

Tip Rehabilitace Rehasport: Pokud chcete využítat ortézu na tenisový loket co nejméně pomůže Vám cílená rehabilitace, ošetření spoušťových bodů, měkké techniky, cvičení v uzavřených kinematických řetězcích, vysokovýkonový laser, ultrazvuk, kineziotaping, ortézování. Lze použít loketní ortézy ke krátkodobému zpevnění při sportovním výkonu nebo epikondylární pásky, které působí tlumivě na hypertonické svaly. Všeobecně však platí, že v akutní fázi onemocnění je doporučen klid, kryoterapie a výše uvedené techniky.